Kui paljud teist armastavad Eesti vanu ja traditsioonilisi toite – kamakreem, kiluvõileib, kartulisalat, tatrapuder jpm? Minul tekkis selliste toitude vastu taas armastus, kui elasin Eestist pikka aega eemal. Nagu ikka vanatarkus ütleb „avastad selle siis, kui see on kadunud“.

Suvi on ka värskete marjade ja smuutide aeg ning seetõttu soovisin tuua selle hooaja boxi traditsioonilise kamapulbri, kuid veidi tervislikuma versiooni sellest. Nimelt JustKama teeb eriti häid marjakamasid, mis pakatab vitamiinidest ja antioksüdantidest. Lisaks, tervislikule aspektile on JustKamad ka ülimalt maitsvad ja lihtsad valmistada ükskõik milliseks magustoiduks.

JustKama Marjakama teeb unikaalseks külmkuivatatud marjajahu, mida on tootes lausa 25%. Külmkuivatus on parim viis marjade maitse ja kasulikkuse säilitamiseks.

Täna jagaksin Sinuga ühte väga lihtsat retsepti, mis valmis tõesti nendest komponentidest, mis parasjagu kodus oli ja tulemuseks sai väga maitsev kamakreem ilma liigse suhkru ja rasvarohke kooreta

Blenderit

400g lahjat kohupiima (vanilli või maitsestamata)

1/2 tassi mandlipiima või muud meelepärast piima

1 terve, väga valmis banaan

2-3 spl JustKama marjakama pulbrit (nende valikus on 5 erinevat marjapulbrit, kasuta enda lemmik varianti)

Soovi korral:

Mett ja 1 tl vanillisuhkrut (maitse järgi, kui kasutad maitsestamata kohupiima)

Muid kodus leiduvaid marju või puuvilju

Magustoidu veelgi värvilisemaks ja huvitavamaks muutmiseks kasuta erinevaid JustKama pulbreid või mõnda muud marjapulbrit. Mina kasutasin veel Loodusvägi Mustasõstrapulbrit.

magustoidu retsept

Magustoidu tegemine võtab aega vaid 10-15 min

Valmistamine:

  1. Kaunista kaks klaasi õhukeste banaaniviiludega. Lihtsalt suru tükk vastu klaasi sisekülge.
  2. Lisa blenderisse 200 g kohupiima. Kui kasutad maitsestamata varianti, siis lisa maitse järgi mett ning pool tl vanillisuhkrut. Lisa 1/3 banaani, mis teeb tekstuuri kreemiseks ja maitse magusaks, 2-3 supilusikat JustKama marjapulbrit ning veidi meelepärast piima. Blenderda kuni segu on ühtlane ja kreemine.
  3. Jaota segu kahte erinevasse tassi.
  4. Puhasta blender ja lisa ülejäänud 200g lahjat kohupiima, 1/3 banaani, maitse järgi mett ja pool tl vanillisuhkrut, veidi meelepärast piima ning 2-3 supilusikat muu meelepärane JustKama marjakama või näiteks 1-2 tl Loodusvägi marjapulberit. Blenderda kuni segu on ühtlane ja kreemine.
  5. Jaga see osa segust eelmise kahe kamakreemi peale, et tekitada tore värviline kontrast ja maitseelamus.

Hoia kreem 10 minutit külmikus ning serveeri kreemine kama magustoit müsli või marjadega.

Nisuvabas marjakamas on tänu täisterade ja herne jämejahvatusele säilinud kogu bioloogiline toiteväärtus. Need on kõrge kiudainete sisaldusega, mis on oluline nii seedimiseks, südametegevuseks ja organismi puhastamiseks jääkainetest.

JustKama asutajad on Rene Kiis ja Siiri Lehtmets – mõlemad toiduvaldkonna entusiastid ja pika kogemusega toiduainete tööstuse juhtimise ja ettevõtluse alal. Tänaseks on nad kokku pannud 5 eriti maitsvat marjakama:

Ahvatlev Astelpaju (rukkikama, rukis, oder, hernes, külmkuivatatud astelpajumarjajahu),

Maias maasikas (rukkikama, rukis, oder, hernes, külmkuivatatud maasikad),

Metsik mustikas (rukkikama, rukis, oder, hernes, külmkuivatatud mustikad),

Särtsakas sõstar (rukkikama, rukis, oder, hernes, külmkuivatatud mustsõstar),

Vallatu vaarikas (rukkikama, rukis, oder, hernes, külmkuivatatud vaarikad)

Kamajahust saab ka hindamatut taimset valku, energiat andvaid süsivesikuid, eeskätt närvisüsteemile vajalikke B-rühma vitamiine ja südametegevust soodustavaid mineraalaineid jm.

Piilu kindlasti JustKama e-poodi, et ka endale need erinevad 5 maitset soetada. Kui oled saanud ühe maitsest suvehooaja Bliss Me Boxiga, siis jaga Sinagi oma retsepte täägides meid oma postitusele @blissmebox või saates see meile Facebooki või e-mailile. 😊