Elades Austraalias mõistsin kiiresti kui erinevad me eestlased ikka oleme soojakliimaga üles kasvanud austraallastest. Olles elanud seal pea 3 aastat muutusin isegi väga palju ja Eestisse naastes vajasin kohanemiseks päris palju aega. Igatsen väga Austraaliat ja ilmselt ei mõtleks pikalt, kui antakse võimalus seal püsivalt elamiseks. Mida kõige enam igatsema jäin? Inimeste tohutut lahkus, sõbralikkust ja usualdust.

Olin aasta elanud Austraalias ning otsustasin mõneks ajaks kodumaale naasta, et perega olla. Ma olin 80% muutunud ehk kinnisest eestlasest oli saanud avatud, rõõmsameelne ja veidi naiivnse positiivse suhtumisega eestlane. Ma nägin Austraalias inimeste lahkust ja tänutunnet, mida polnud kunagi varem sellisel viisil kogenud. 

Meile väga võõras küsimus: „How are you?“ ehk „kuidas läheb?“ austraallaste  puhul ei tundugi nii võlts. Pealegi, kui alguses, see küsimus veidi häiris mind, siis nüüd tunnen sellest jubedalt puudust, sest kui tööle minnes küsitakse Sinu käest 5 korda: „Kuidas sul läheb“ ning vastad sellele 5 korda: „Hästi!“ meelestad automaatselt ka oma päeva ja meeleolu positiivsele lainele, isegi kui hommik ei alanudki kuigi hästi.

Ma igatsen nende absoluutset viisakust ning eelarvamusteta olekut. Sa võid olla mistahes rahvusest või ametiga, nad suhtuvad Sinusse kui inimesse ja tahavad sind tunda õppida Sinu isiksuse pärast, mitte rahakoti suuruse või välimuse pärast. Mulle tõi alati naeratuse suule, kui nad minust möödusid naeratades ja teretades, justkui teaksin too inimest. Ma hindan nende võimet vabandada isegi siis, kui see polnudki nende süü.  Mistahes situatsioon ka ei oleks, mõlemapoolne vabandus muudab pingelise olukorra sõbadega lihtsasti lahendatavaks ja mõlema osapoole päev läheb palju meeldivamalt edasi. See miski, mida võiks nii mõnigi neidlt õppida ja endaga kaasas kanda.

Millal Sina tegid viimati heateo täiesti võõrale inimesele; küsisid, kas kõik on hästi, kui näed kedagi eksinult; kinkisid midagi abivajajale või aitasid rasked poekotid vanainimesel koju tassida?

Selle suure karu pildil andsin ma ühele täiesti võhivõõrale lapsele. Ma ise ei saanud sellega enam ringi reisida ja selle asemel, et lihtsalt ära visata otsustasin ühe lapse päeva eriti rõõmsaks teha. 

Kas mäletate telesaadet lavastatud situatsiooniga, kus võõras inimene vajas tänaval abi ning varjatud kaamerad jälgisid samm sammult, kui kaugele keegi oma heategudega läheb? See oli päris tõsine “äratuskell” neile, kes panid ennast ja oma tegemisi kõrgemale, kui abivajaja. Kurb on see, et miskipärast vajame meeldetuletust või tõuget, et lasta lahti oma isekusest ja julgustada olema vabamad üksteisega.

Tahaksin jagada ühte videot, mida võib-olla oled juba näinud, kuid kindlasti uuesti vaatamine annab taas innustust.

Kuigi tundub veider, et me inimesed vajame taolist kalendrit, mis igapäevaselt meile ütleb tegevusi, mis meid rõõmsaks teeb, arvan, et Tegude Kalender on üks eriti tore idee!

Kui Sinagi oled üks nendest, kes peab päevikut, armastad kirjutada oma tegevused paberile, märgid endiselt olulised tähtpäevad seinakalendrisse ja usaldad ikka ja alati oma märkmikku rohkem kui mingeid muid päevaplaneerijaid, siis Tegude Kalender märkmik võiks just Sinu kätevahel olla.

Nii nagu Bliss Me Boxi on pisike heategu endale või kallile lähedasele, et väikeste sammudega inspireerida Sind võtma rohkem aega endale, teeb seda ka Tegude Kalender inspireerides iga päev tegema midagi, mis teeb sind või inimesi sinu ümber rõõmsamaks.

Isegi kui see heategu endale või kellelegi teisele saab olema 1x nädalas tehtud, on parem ikka kui mitte midagi. Pealegi, olen veendunud, et me teeme tegelikult iga päev midagi head, me lihtsalt ei märka neid ega tunnusta ennast piisavalt. 

Mina kasutan oma Tegude Kalender märkmikku igapäevaselt mõtete kirja panekuks. Ma pole kunagi suur päeviku pidaja olnud, kuid mõned mõtted saan kirja pandud küll. Usun, et kunagi hiljem märkmikku lugedes võib nii mõndagi enda juures avastada. 

Bliss Me Boxist leiad kahte erineva iseloomuga Tegude Kalender märkmikku – üks seiklejale ja teine õnneseenele. Mina ei kasutagi seda niivõrd oma tegevuste listina, vaid lihtsalt kirjutan üles iga päev oma mõtted. See pisike märkmik on minu napisõnalisele täpselt õige.

Olgem kõik veidi vabamad, rõõmsamad ja rohkem abivalmis, mitte ainult kevad-suvise päikesega, vaid ka pimedatel talvekuudel!

Kui ka Sina soovid omale Tegude Kalender märkmikku, siis piilu SEIK Kirjastus kodulehele või kingi endale kevadine Bliss Me Box!

Ära unusta kasutada sooduskoodi MARILYN10, mis annab 10% soodustust!