Me kuuleme alatasa, kui oluline on kasutada looduslikke tooteid, sest need on head meie nahale, kehale, juustele jne. Tihti, ei mõtle me veel ühele väga olulisele faktile ostes looduslikke käsitöö tooteid.

Olen võtnud endale eesmärgiks, vähendada prügi oma tarbimisega. Kuigi väga suur osa pakendeid ja plastikut tekib paratamatult toidupoest, saab väikeste sammudega kodused tooted muuta loodussõbralikumaks. See teema on mulle väga oluline ning soovin ka Sulle jagada, kuidas olen oma kodus tarbimisharjumusi muutnud puhtama maa, õhu ja looduse nimel.

Minu silmad avas ja meele tegi kurvaks näha Aasia riikides meeletus kogustes plastikut tänavatel. Aina enam tekkis süümepiin mõtlematult prügi prügikasti visata. Sorteerimine on alati minu kodus olnud oluline, aga mujal maailmas see tihtipeale ei olegi võimalik.

Väga lihtne muudatus plastiku tarbimise vähendamiseks, eriti reisides, on leida alternatiiv vedelseebipurkidele, shampoonipudele, näopesugeelid jms.
Mõningad näited, mida olen oma tarbimises muutnud:
  • Vedelseebi asemel looduslik tahke seep
  • Poes ei osta pakendatud juur- ja puuvilju ega kasuta kilekotte
  • Toidukile asemel pakin toidu klaaskarpidesse, purkidesse või kasutan vahaga kaetud riiet taaskasutatava toidukattena
  • Kasutan ühte üldpuhastusvahendit (vesi+äädikas+eeterlik lõhnastaja) kogu kodu puhastamiseks
  • Tubade lõhnastamiseks kasutan sojavahaküünlaid või ise tehtud spreid sisaldusega vesi + paar tilka meelepärase lõhnaga eeterlikku õli
Looduslik tahke seep (paberpakendis) on kindlasti hea alternatiiv, mida võiksid kõik eelistada vedelseebile.

Muidugi pikk teekond on veel ees, et leida alternatiive ja harjuda muudatustega, kuid pisikeste sammudega teeme suuri muutusi meie looduses.

Bliss Me Boxist leiad Magrada Kasemahlaseebi, millega teha algus uuele harjumusele. Muidugi see seep on eriline. Meie Eesti toode ja sisaldab rohkem kui 33% puhast kasemahla

Põhjamaine kasevesi – ajatu nooruse eliksiir. 

Taimsete mikroelementidega rikastatud kasemahl muudab naha pehmeks, siidiseks ja säravaks. See lõhnavaba seep sobib ka tundlikule nahale.

Seebi valmistamisel kasutatud õlisid ei kuumutata üle 40 kraadi. Nii säilivad seebis kõikide õlide kasulikud omadused ja annavad maksimaalset kasu meie nahale. Magrada seebid valmistatakse käsitsi iidsel külmpressmeetodil. 

Kasemahlaseep  on valmistatud 100% taimsetest õlidest: oliivi-, kookos-, palmi- ja  seesamiseemne õlist ning kakaovõist. 

 

Nüüd on olemas mitu põhjust, miks soetada Magrada seebivalikust endale sobilik. Magrada seepe saab osta Magrada e-poest või edasimüüjatelt

 

Soovin kõigile puhtamat ja päikeselist päeva! 💕☀️