Tänapäeval on paastumine juba suur trend. Mõni teeb seda igapäevaselt, mõni kord kuus ja mõni kord aastas. Kui Sinagi soovid oma keha puhastada ja teha kõhule kerge „restart“, siis aprillikuu on just õige aeg. Aga, kui paastumine tundub liiga karm, siis minu Detox smuuti soovitus tasub ikka proovimist.

Talvisel ja külmal ajal keha lausa nõuab kosutavat ja sooja toitu, aga nii kui soojad kevadised ilmad saabuvad tekib värskema toidu isu – salatid, puuviljad ja maitsvad smuutid. Suveni ei ole palju jäänud ehk kiiresti tuleb saavutada ka bikiinivorm.

Kindlasti oled kuulnud trendikat igapäevast paastumist ehk inglise keeles “fasting”, mis näeb ette söögipausi 16 tundi ja enamgi. Täpsemalt ja põhjalikult kirjutab sellest Paljas Porgand oma blogi postituses. Olen minagi fastingut proovinud, kuid pean tunnistama, et ma pole olnud piisavalt tugev ja järjepidev ning parim saavutus on 14 tundi, millest viimased 2 tundi möödusid peavaluga. Väidetavalt  paastumine toob kaasa positiivseid tulemusi ja on tervisele hea, kuid kindlasti ei tohiks see olla piinarikas ning selleks peab eelkõige vaimselt valmis olema.

„Paastumine on aja mahavõtmise ja enese taastamise aeg. Vaimne puhastumine on paastumise juures kõige olulisem. Näljakannatamine on vastuolus paastu algideega. Mida rohkem end psühholoogiliselt traumeerime, seda kehvem on tulemus.”

Minu jaoks on oluline kuulata oma keha ehk kui tunnen end hästi, siis ei ole vaja kõiksugu trendikaid dieete pidada. Mõni päev pole hommikul kõht tühi ning jätan hommikusöögi vahele, teinekord ärkan jälle nö kõht vastu selgroogu ja söön hea meelega suure portsu putru.

Paastuda ma aprillis ei plaani, kuid kindlasti toon menüüsse tagasi kergemad toidud. Alati alustan päeva sooja sidruniveega ning nüüd sain ka tõuke lisada roheline Detox smuuti oma hommikurutiini. 

Nimelt kevadisse Bliss Me Boxi lisasime Froosh Smuuti ZEN, mis on Marilyn Jurmani valitud ning üks lemmikuid Froosh toodete sarjast. Kuna ma pole suur magusa fänn (v.a tume šokolaad), siis terve smuuti ära joomine oli minu jaoks veidi liiast.  Seega, otsustasin eksperimenteerida ehk lisasin pool Froosh ZENi oma rohelise smuuti retsepti ja voilaa – parim kooslus! Muidugi, minu õe lapsele meeldis see väga täpselt nii nagu Froosh Zen purgist välja tuleb ja nii saimegi vennalikult smuuti ära jagatud. 

 

Froosh smuutid on loodud selleks, et Põhjamaade tarbija saaks aasta läbi vajatud koguse vitamiine kätte värsketest puu- ja juurviljadest. See on mugav ja maitsev viis olla tervislik!

Minu roheline detox smuuti on väga lihtsa koostisega ja ei vaja mingeid mõõtühikuid. Lisa blenderisse täiesti tunde järgi – seller, sidrun, kurk, õuna, ingver, spinat, BeMore Detox supertoidusegu ja pool Froosh ZEN smuuti. Varem lisasin 2 tilka Steviat, kuid ZEN smuuti muutis maitsekoosluse minu jaoks täpselt õigeks, et eraldi magustajat pole vaja lisada. Igal ühel on erinev maitsemeel, kuid võid järele proovida ja otsustada ise, kuidas meeldib. 

Smuuti on kõhtutäitev, kuid kinnitan, et see ei ole nii kaloririkas, et peaksid hommikusöögi täitsa ära jätma. 

Huvitav Fakt!

Froosh smuutit ostes teed heateo, sest Froosh toetab arengumaade puuviljakasvatus farme. See mängib olulist rolli vaesemate riikide abistamisel jõukama tuleviku poole – loob töökohti, soodustab kaubandust, vähendab vaesust.

Muidugi, kui hommikul on kiire, siis sobib Froosh Smuuti ka lihtsalt endaga kaasa haarata, sest see on juba super hea koostisega –  sidrunimeliss (piparmündi sugulane), kummel, sidrunhein, mis on lõõgastavate omadustega, ning magususe annab värskendav ananass. 

Mis kõige olulisem – kõik Froosh smuutid valmivad ainult hoolikalt valitud värsketest komponentidest ning ei sisalda kontsentraate, lisaks suhkrut ega säilitusaineid.

Froosh Smuutisid saab osta hästivarustatud kauplustest või telli endale Bliss Me Box KEVAD ning proovi Marilyn Jurmani lemmiktooted ise järele. 

Päikest! ☀️