Lõpuks saab päikest ja korralikke soojakraade tervitada. Nagu ikka, pärast karmi talve tundub kevad piisavalt soe, et hõlmad lahti võtta. Kaval kevad aga ei halasta ja karistab kõiki nohuse ninaga. Minu puhul aga kehtib reegel – kus on tuult seal on vesine nina, olgu selleks mistahes aastaaeg. Kuidas on Sinu ninaga lood?

Mul on üks sõbranna, kelle ema on täielikult igasuguste rohtude vastu ning on hoolitsenud oma pere eest ainult looduslike vahenditega – vitamiinid ja eeterlikud õlid. Kui sõbranna mulle oma esmaabikotti näitas jäin ma suu ammuli uudistama. Pisikesed klaaspurgikesed, kus on millimeetrised pallid sees ja igal purgil peal veider nimetus. Samuti, leidsid kotist väikse raamatu, kus on igale haigusele kirjutatud õigete koguste ja vitamiinidega retseptid. Kusjuures, sõbranna on tõesti terve nagu purikas. Ma ei ole teda kunagi mõnda haigust taga virisemas kuulnud.

Eeterlikud õlid

Lisaks vitamiinidele kasutab ta eeterlike õlisid ja minu esimene huvi erinevate eeterlike õlide vastu tekkis just tänu temale. Iga valu või meeleseisundi jaoks on teatud õli mis aitab. Kolm peamist, mis ta soovitas olid: lavendel, piparmünt või eukalüpt ja sidrun/mandariin/apelsin.

 

Eeterlikud õlid on kõrgelt kontsentreeritud ning vajavad lahjendamist või kasutamist vaid üks tilk korraga.

Lavendel on mul üldiselt igas mõttes lemmik lõhn. See on rahustav ja eriti hästi aitab magada. Vahest pritsin seda veega segatuna padjale.

Sidruni eeterliku õli kasutan mitte ainult enese ravimisel nagu kõhukinnisus ja tekkinud vinnide raviks, vaid ka lõhnastades koduseid puhastusvahendeid, mis ise teen.

Eukalüpti ma varem proovinud ei olnud kuini tänaseni, sest Marylin lisas Nurme Looduskosmeetika Eukalüpti eeterliku õli Bliss Me Boxi. Super hea meel selle üle ja saangi nüüd jagada oma kogemust.

Eukalüpt:
  • avab hingamisteed – võid seda lihtsalt kergelt sisse hingata
  • toimib kui antiseptik – eriti hea putuka hammustuste leevenduseks
  • liigeste- ja lihasvalude leevendus – lisa massaažiõlile lisaks
  • õhu värskendaja lisades aroomilampi või spreipudelisse – leevendab hingamisteede haiguseid, aitab tähelepanu ja keskendumisele ning tõstab töövõimet

Minu kodus on see õhuvärskendi ning kinnise nina raviks. Samuti lisasin mõned tilgad vatipadjale ja panin sahtlitesse, millele oli tekkinud niiskusest veider lõhn. Üks nipp veel, mis võib kõlada veidralt, kuid Austraalias elades ma muutusin mugavaks sellega, et kaubamajades ja mujal välikäimlates on üldiselt desinfitseerimisvahend kõrval, millega enne asjatamist prilllaud puhastada. Euroopas seda pole ja seetõttu tegin ise väikse kaasaskantava spreipudeli, kuhu lisasin äädikat, vett ja eukalüptiõli. Igatahes toimib ja soovitan! 😊

Teine põnev Nurme Looduskosmeetika toode Bliss Me Boxis on Jalaseep, millel on reaalselt väiksed liivaterakesed sees. Ausalt, geniaaaalne mõte! Mina vajan seda oma igapäeva ellu nii kui nii (kõik naised, kellele meeldib kingadega käia), aga minu jaoks on läbimurre see, et ma sain oma mehe enda jalgu puhastama sellega. Ta kiidab heaks!

Jalaseep läheb ei lähe väga vahtu, mis on hea, ning väga õrnalt koorib nahka. Seetõttu on oluline kasutada seda iga kord kui dušši alla lähed. Muidu ma kasutasin tugevamat jalgade koorimiseks mõeldud viili kord nädalas, aga nüüd koorin jalatadasid Nurme Jalaseebiga vähemalt üle päeva ning vahest harva tugevama viiliga raskemad kohad.

Jällegi kaks väga vajalikku asja kodudesse. Tegemist ei ole testeritega ning kasutad neid pikalt. Lisaks sellele, on need loodusesõbralikud ning vajalikud Sinu keha ja meele turgutuseks!

Nurme Looduskosmeetika tooteid saab osta nende kodulehelt või soeta endale kevadine Bliss Me Box ning saa osaks perfektsest komplektist, mis muudab kevadised hommikud veelgi mõnusamaks.

Kui ka Sina soovid endale kevadist Bliss Me Boxi, siis ära unusta kasutada sooduskoodi MARILYN10, mis annab 10% soodustust!