Saatus ja head juhused viivad alati õiged inimesed omavahel kokku. Mina sain vihje New Rustic toredate võtmetaskute kohta Marilyn Jurmanilt, kes kevadhooaja Bliss Me Boxi kokku pani. Kui nägin Marilyni võtmetaskut tuli mulle koheselt meelde enda lapsepõlv ja vanaema musta värvi, nahast ja oma aja näinud, võtmetasku. Mulle meeldib, et vanad asjad saavad taas elu sisse ja aina enam koguvad populaarsust. 

Läksin New Rustic kodulehele uudistama ning avastasin, et lisaks võtmetaskutele on nende tooteportfellis veelgi põnevam toode – kangasteljel valminud õla- ja seljakotid. Kõik nii omanäolised, põnevalt värvilised ja stiilised.

õlakott
Kõik tooted on valmistatud mööblitööstusest järele jäänud kanga- ja nahajuppidest. Milline suurepärane viis taaskasutada ja luua midagi nii praktilist ja ilusat.

Lugedes New Rustic’u lugu olin eriti meeldivalt üllatunud, sest kõik tooted on valmistatud mööblitööstusest järele jäänud kanga- ja nahajuppidest. Milline suurepärane viis taaskasutada ja luua midagi nii praktilist ja ilusat. 

Koheselt tekkis soov New Rustic loojaga ühendust võtta ning koostöö mõttest rääkida. Muidugi, Kristi, oli sellega koheselt nõus ja mul on tõesti ainult hea meel, et sain suvehooaja Bliss Me Boxiga Sinuni tuua tema poolt käsitsi valmistatud nahast võtmetaskud. 

Kes on brändi New Rustic taga ja millest tuleb brändi nimi?

Brändi taga olen mina, Kristi Toiger. Olen abikaasa oma mehele, ema kahele lapsele, lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia moestilistika eriala. Varasemalt töötasin jaekaubanduses kaupluste juhatajana. Mind inspireerib ebatäiuslikkuse ilu, närtsinud taimede võlu, tööstuse arhitektuur, tekstuur – neis on midagi lõpetamata, kontrastset ehk rustikaalset. See on minu meelest ilus. New Rustic tooted on samuti sellised: “toored” kanga ja naha
servad, päris käsitöö, samal ajal isikupärane ning stiilne. Sealt ka nimi brändile – New Rustic.

New Rustic

Kuidas sai NewRustic alguse ehk mis inspireeris Sind kotte valmistama hakkama?

New Rustic tuli ise ja täiesti etteteatamata, heade asjade ning inimeste koosmõjul. Pärast EKA lõpetamist lasin pikalt mõttel voolata, mida edasi teha ning ühel heal hetkel tekkis idee, kuidas ühendada ühes vabaaja kotis keskkonna sõbralikkus, kvaliteet ja isikupärasus.

Materjaliks kasutan tekstiili tootmise jäägist kootud kangast. Mind kõnetab selle materjali ja tekstuuri juures see, et rõiva, mööbli jmt tööstuses tekkinud kõrvaljäätmed kasutatakse ära uute toodete loomiseks. Läbi sellise mõtteviisi säästame loodust ja energiaressursse. Paljudest toomisprotsessist jäävad alles antud tööstusele mittekasutatavad kõrvalproduktid, nende jaoks sisuliselt prügi, mis tavakorras läheb prügikasti. Just selline jääkmaterjal leiab taaskasutust New Rusticu toodete loomisel.

Milline näeb välja Sinu tavapärane tööpäev?

Peale hommikusi toimetusi võtan endale aega kergeks joogaks ja seejärel jalutan oma kodu lähedal asuvasse stuudiosse. Sõltuvalt päevast tegelen kas kottide valmistamise, uute toodete kavandamise või turundus- ja müügiteemadega. Tavapäraselt tuleb kõigega tegeleda.

Kõik suvehooaja Bliss Me Boxi ostjad leiavad enda boxist omanäolise New Rustic võtmetasku. Üllatuseks jääb, milline värv just Sinu karpi satub.

Milline on olnud kõige raskem väljakutse oma ettevõtte ja New Rustic brändi loomisel?

Suurim väljakutse oli leida tasakaal oma ajakasutuses. Et tunneksin rahulolu oma päevadest nii, et veedetud aeg lähedastega, panus ettevõttesse ja minusse endasse oleks tasakaalus. Täna tunnen, et olen selle saavutamas. Üldiselt ma ei usu raskustesse elus, vaid lihtsalt on mingid olukorrad, mis vajavad lahendamist. Tõsi, vahel läheb natuke kauem aega nende märkamiseks ja/või lahenduse leidmiseks.

Mis on teie unistused ja visioon NewRustic brändiga?

Minu visoon ja unistus on, et New Rustic on küll väike ettevõte, kuid suur bränd.

Mis on Sinu lemmik viis, kuidas aeg maha võtta ja hoolitseda oma keha ja meele
eest?

Tõeliselt naudin soojemal ajal SUP lauaga merel või järvel liuglemist. Mõnusa laengu
annavad perega väljasõidud loodusesse või ka sõpradega kohvikus kulgemine. Üldiselt
püüan süüa tervislikult, magada piisavalt ja reg

Kui Sinu võimuses oleks muuta maailmas üks probleem, siis mis see oleks?  

Et inimesed oleksid enese, üksteise ja looduse vastu lahkemad.

Soovin Sind tänada oma koostöö ja panuse eest suvehooaja Bliss Me Boxi. Soovin Sulle põnevaid väljakutseid ja loomingulisust ka edaspidisteks tegemisteks.

Aitäh!