Ma olen alati olnud seda meelt, et kõik haigused saavad alguse ebatervislikust eluviisist ja toitumisest, seal hulgas meie toksiline mõtlemine ja stress. Enne, kui haarame ravimeid nagu valuvaigistid, antibiootikumid või antidepressandid, peaksime mõtlema, kuidas oma elustiilis muudatusi teha. Kõik, mis me oma kõhtu või pähe paneme mõjutab meie keha nii sisemiselt kui väliselt.

Tead ju küll, neid erinevaid sümptomeid, millega saab kindlaks teha, kas meil on mõne vitamiini puudus: krampide teke tähendab magneesiumi puudust; väsimust võib põhjustada raua puudus; peapööritus ja nõrkus võib tähendada B12 vitamiini puudust. Selleks, et vitamiinide tase oleks alati normaalne kehas on vaja süüa täisväärtuslikku toitu ning hästi toimivat seedeelundkonda, et kõik vitamiinid imenduksid meie kehasse.

Mis on probiootikumid?

Kindlasti oled kuulnud, et hea soolestiku töö aluseks on mikroobide aktiivne töö ehk kasulikud probiootikumid.

Need head „bakteripoisid“ hoiavad Sind tervena, lõhustavad toitu, reguleerivad ja tugevdavad immuunsüsteemi, aitavad tasakaalustada veresuhkrut, kõrvaldavad halvad mikroorganismid ja mõjutavad ka su tuju paremuse poole. Oled ju isegi märganud, kui kõht on kinni või lahti, siis enesetunne ei ole kohe kuidagi positiivne.

Probiootikume tuleks võtta kuuridena sügisel ja talvel ja kindlasti enne reisile minekuid.

probiootikumid

Mis on seedeensüümid?

Ensüümid on organismile vajalikud valgud, mis aitavad lõhustada toitaineid ning tagada rakkudes piisava kiirusega ainevahetuse. Ilma ensüümideta ei toimu toitainete lõhustamist ja omastamist isegi kõige ratsionaalsema toitumise juures. Ilma ensüümideta ei jõua toitained verre, rakkudesse ega kudedesse.

Ensüümidest sõltub südame töö, hingamine, mõtlemine, organismi sisemise tasakaalu hoidmine ja normaalne kehakaal jne.

Ensüüme hävitab ebaõige eluviis (suitsetamine, liigne alkoholi tarvitamine, ülesöömine, ebatervislik toitainete vaene toitumine, vähene liikumine ja vähene puhta joogivee tarbimine), stress, negatiivsed emotsioonid ja medikamentide tarvitamine. Ka poes pakutav valmistoit ei sisalda ensüüme, seda leotakse „surnuks“ toiduks.

Ensüümid hävinevad toodete ja toidu termilisel töötlemisel juba 48 kraadi juures.

Selgitus on saadud Ecosh Life kodulehelt, kus on see eriti selge ja arusaadav. 

Miks peaksime tarvitama lisaks probiootikume ja seedeensüüme?

Tänu tänapäeva moodsatele elustiilidele, ka kõige tervislikumad meie hulgast, ei suuda toidu seest kätte saada nii palju vajalikke probiootikume ja ensüüme, kui meil vaja oleks. See ongi põhjus, miks soovitatakse kvaliteetseid toidulisandeid ensüümide ja probiootikumide näol igapäevaselt tarbida.

Toit annab meile energia, mida meil on vaja, et igapäevaselt olla terveim versioon endast. See tähendab, et me peame olema võimelised söödud toitu korralikult seedima. Kui mingi komponendid seedeprotsessis on puudu või tasakaalust väljas, võime kannatada erinevate seedeprobleemide all, mis pikas perspektiivis võivad hakata põhjustama suuremaid tervisehädasid.

Rohkem infot: liigume.ee artikklis Ensüümid versus probiootikumid – kas me vajame mõlemaid?”

Suvel on ikka rohkem väljas söömist, grillõhtuid, alkoholi joomist jms. Seetõttu lisasime suvehooaja Bliss Me Boxist Ecosh Life Seedeensüümid Ecozym PRIME. Olen ka ise juba mõnda aega neid kasutanud ning tõesti aitavad väga hästi. Eriti hea on võtta üks tablett just enne suuremat söömat, kui tead, et tarvitad alkoholi või sööd hilistel tundidel just enne magamaminekut. Tänu seedeensüümidele ei teki rasket olekut, kõrvetisi ega mao gaase ehk „krookse“ (eriti raseduse ajal).

"Seedeensüümide kapslite purk oli just ideaalne kingitus mulle. Olen olnud seedeprobleemidega paar aastat ja muutnud toitumist ja ei midagi. Nüüd, võtan ühe kapsli enne sööki ja mul ei ole enam seda kivikõva ja valutavat kõhtu, mis peale sööki tuleb. On nii hea kerge olla. Ei ole vahet, kui palju söön ja mida. Kunagi ei tea, millal enda organism ei saa seedimisega hakkama."

Moonika
tagasiside

Ecosh on Eesti esimene väetoidulisandite tootja ja müüja. Nende toodetes on esindatud nii parimad eksootilised kui kodumaised väetaimed. Ecosh Life e-poest leiad rohkelt tervisele kasulikke toidulisandeid, piimhappe baktereid ja vitamiine.

Bliss Me Boxist leidsid kõik ühe purgi Ecosh Life Seedeensüümid. Tänaseks oleme ootamatult ruttu Bliss Me Box SUVI karbid läbi müünud. Nagu ikka, on Bliss Me Boxe vaid piiratud koguses ehk järgmise hooaja Bliss Me Boxi saabudes, ole kindlasti esimeste seas, et see endale kinkida.  🎁 🤗