Kui lisada Google otsingusse küsimus „Miks kasemahl on kasulik“ leiame järjest mitmeid artikleid, kus räägitakse kasemahlast kui looduslikust elueliksiirist. Ma ei hakkaks täna seda kõike ümber kirjutama, sest me kõik oskame ju Googeldada. Siiski, tahaksin Sinuga jagada lugu, miks valisin BirchLagooni kasemahla suvehooaja Bliss Me Boxi.

Miks valisin just BirchLagoon kasemahla suvehooaja Bliss Me Boxi?

Mulle meeldib ETV saade „Maahommik“ ning sattusin nägema osa, mil saade käis külas Rainil ja Birgitil BirchLagoon tootmises ja nö farmis. Mind väga liigutas nende lugu. Kaks täiesti tavalist inimest, kes elasid samuti tavapärast argielu, kuid idee süttides võtsid riski ning tõid turule esmakordselt maitsestatud kasemahlad.

Tänaseks on BirchLagoon võitnud mitmeid kodumaiseid konkursse ning on tituleeritud parimaks mahetooteks.  

Väike pereettevõtmine, teeb kõike senini käsitsi. Kasemahla hooajal kogutakse sõbrad ja tuttavad kokku ning minnakse kasemahla metsa, kus ühendatakse kõik kased väikeste torudega, mis moodustavad pika liini kogumistanki. Kõiki puid käsitletakse hoole ja armastusega, et kasepuu tootmine oleks igal aastal jätkusuutlik.

Kasemahl on läbi puu filtreeritud vesi mullast, mis sisaldab kõiki häid puutüves sisalduvaid aineid ja lahustunud suhkruid

  1. Kasemahla hankimine

    BirchLagooni kasemahla hankimine toimub kaasikust, mis asub Otepäälooduspargis. Mahla kogutakse voolikutega ilma puud kahjustamata. Seejärel transpordime mahla jahedasse hoiuruumi, kus toimub mahla hapendamine.

  2. Mahla hapendamine ja maitsete lisamine.

    Erinevate maitsete saavutamiseks lisatakse mahlale mahetaimede tõmmiseid nagu (piparmünt, kanep, ingver, mustsõstravõrsed jpm)

  1. Villimine ehk pudelite täitmine.

    Seda tehakse käsitööna oma jõududega. Selle tõestuseks omab BrichLagoon tunnusmärki “Ehtne talutoit”.

BirchLagoon mahlade valmistamisel kasutatakse ainult kvaliteetseid Eesti mahetooraineid.

kasemahl

Miks peaksid jooma kasemahla?

BirchLagoon kasemahlad on kergelt hapendatud ning selle maitse võib tunduda alguses veidi võõras, mõni võib-olla arvab, et mahl on justkui käärinud. Tegelikult maitseb see sarnaselt tänapäeval populaarsust kogunud Kambutcha joogile, lihtsalt hapendatud kasemahl ei sisalda mulle. NB! Kui pudelis on mullid, siis suure tõenäosusega on mahl käärima läinud soojaga.

BirchLagoonil on valminud 7 erinevat maitset ning neid leiab suurtemates ja hästivarustatud kauplustest.

 

Bliss Me Boxist said kõik kerge üllatuse, milline kasemahl just nende boxi sattus. Tänaseks oleme ootamatult ruttu Bliss Me Box SUVI karbid läbi müünud. Nagu ikka, on Bliss Me Boxe vaid piiratud koguses ehk järgmise hooaja Bliss Me Boxi saabudes, ole kindlasti esimeste seas, et see endale kinkida.  🎁 🤗