Mul on olnud suur au teha koostööd eriti särava hingegea nagu seda on Marilyn Jurman. Astudes It’s Yoga Tallinn stuudiosse tunned koheselt mõnusalt hubast keskkonda, kuid piisavalt avar, et tunda end mugavalt teiste joogakaaslastega. Marilyni joogatunnist saad temalt hea positiivse energia, mis on päeva alustamiseks eriti vajalik. 

Tere Marilyn!
Mul on nii hea meel, et oled minuga siin lobisemas. 
Kas sa mäletad, kuidas me Sinuga tuttavaks saime?

Mäletan väga hästi. Andsin siis parasjagu joogatunde Telliskivi Koduklubis ja meile tuli uus särav manager sinna, kelleks olid sina ja hakkasid kohe korraldama ja sättima klubi üritusi. Mäletan, et mõtlesin – oh, seda võiks ju mina ka teha. Ja näed, nüüd olen oma It’s Yoga Tallinn stuudioga ja teengi põhimõtteliselt sama.

Ma usun, et päris paljud tunnevad SInd pigem ära kui teletähena. Kuidas Sa praegu ennast tunned, oled pigem jooga õpetaja või näitlejanna?

Pigem tunnen ennast joogaõpetajana.

Kas Sul on plaanis taas tele või teatriga tegeleda?

Otseselt sellist plaani ei ole. Ma käin aeg-ajalt multikaid ja reklaame peale lugemas ja ilmselt oleksin valmis ka vastu võtma huvitavaid ühekordseid pakkumisi, aga hetkel on näitlemises paus. Võimalik, et alatiseks.

Millal Sa avastasid enda jaoks jooga? Sooviksid Sa jagada oma teekonda/lugu?

Ma olen avastanud jooga mitmeid kordi, aga pidama jäin lõpuks aastal 2012, kui sattusin esimest korda Ashtanga Vinyasa tundi – täpsemalt siis The Rocket seeriasse. Ja 2015. a alustasin esimese 200h õpetajate koolitusega. Sellel aastal jõudsid mu õpingud nö lõpuni, aga usun, et jooga õpe on elukestev ja ilmselt jätkan alati enda koolitamist erinevatest nurkadest.

Kahjuks Koduklubi on kinni ja seal Sinu tundi enam ei toimu, kuhu peab tulema, et Sinuga joogat praktiseerida?

Avasin sügisel It’s Yoga Tallinn stuudio Viru tänaval. See on rahvusvaheline kool, kus toimuvad igapäevased tunnid ja ka õpetajate koolitused.

Minu suhe joogaga on olnud alati teen-ja-ei-tee rütmis. Kindlasti tunnen, kui palju raskem see on minule, kes ei paindu üldse. Mis soovitusi sa annaksid neile, kes jubedalt tahaks hakata joogat praktiseerima, kuid pelgavad, sest painduvust pole?

Painduvus saabki tulla vaid praktikaga ja see ei ole kindlasti jooga praktiseerimise eelduseks. See on umbes nagu mitte õppida lugemist, sest ei osata lugeda. Selleks sa joogasse tuledki, et paremini painduma hakata. Pealegi, jooga on eelkõige hingamise ja vaimu praktika. Paindlikus ja tugevus on toredad kõrvaltegurid, mis ajaga juurde tulevad. 

Tänaseks oled juba 4 aastat joogaõpetajana end arendanud ja kui ma nüüd õigesti ütlen 500 tundi õpetajapraktikat teinud. Mida see täpsemalt tähendab, 500 tundi? Kas Sa saad nüüd ise kellelegi kursuse läbinud õpilasele jooga õpetaja paberid kirjutada ning selleks ei peagi Indiasse minema?

Põhimõtteliselt küll, aga Indiasse võib ikka minna. Ega see paber üksi ei õpeta, aga jah, siin Läänes see on nagu üks võimalus, kuidas kindlustada, et inimene on läbinud vastavad sammud, enne kui õpetama asub. Samas on kindlasti erandeid, kellel seda paberit ei ole ja on ikka võrratud õpetajad ja on paberitega õpetajaid, kes näiteks on ise oma igapäevase praktika täiesti unarusse jätnud. Ehk siis nagu mina ütlen alati, tõeline õpetaja on sinu enda sees.

04.07.2019 - 25.07.2019 toimub It's Yoga Tallinn stuudios IT'S YOGA TEACHER TRAINING (200h Ashtanga Vinyasa Yoga)

Bliss Me Box kevad sai Päikesetervituse teemaline ning karbist leidub ka Päikesetervitus A kava koduseks praktikaks. Kas sa oskad rääkida Päikesetervituse ajaloost või tähendusest? Miks alustatakse jooga praktikat enamasti just Päikesetervitusega?

Eks ka see oleneb paljustki joogast ja õpetajast. Mitte kõik jooga tunnid ei alga just konkreetselt Päikesetervitusega. Küll aga, algavad sellega Ashtanga Vinyasa jooga seeriad meie koolis ja paljudes teistes koolides. Päikesetervitus on nende seeriate alguses selleks, et keha üles soojendada, kuid ka selleks, et leida ühendus oma hingamise ja liikumise vahel. Minu arvamust mööda on see väga intelligentne liikumise jada, mis toimib suurepäraselt ka iseseisva seeriana. Seega kui ei jõua rohkem praktiseerida, siis juba mõned päikesetervitused ja lõdvestus on suurepärane algus päevale nii füüsiliselt kui ka vaimselt.

Palusin Sul valida kevadisse Bliss Me Boxi valik lemmikuid kodumaiseid tooteid. Mida täpsemalt karpi valisid ja miks just selline valik? Muidugi siinkohal mainin ära, et mõningate toodete puhul tegime väikesed muudatused nagu näiteks Sinu valitud Aada lõõgastavate silmaklappide asemel valisime Aada käsitöö paljajalu sandaalid.

Kusjuures olen nende Aada paljajalu sandaalide üle eriliselt rõõmus! Silmaklapid on küll võrratu abimees Savassanas, aga me praktiseerime joogat justnimelt paljajalu ja nende sandaalidega saab tuua ka sellesse paljajalu olekusse kaunist ilu juurde.

Mu isiklik lemmik on Nurme Jalaseep, mida on minu arust nii mugav kasutada. Kunagi proovisin ka seda tavalist pimsskivi, aga sellega ma ei harjunud ära. Nurme Looduskosmeetika Eukalüpti õli meeldib mulle just selle poolest, et lisaks õlilambile sobib see ka super hästi vannivette ning on väga lõõgastav.

Frooshi smuutide fänn olen juba pikalt olnud, aga just see roheline ZEN purgike hakkas mulle kõige enam meeldima. Sellel on lõõgastav mõju ja see on veidi vähem kohtu täitev kui nende teised smuutid ning sobib hästi ka enne jooga tundi. Ka BlissMe Marjasegu sobib enne ja peale joogat väikse vahepalana ja kindlasti hommikul pudru peale. Aga putru söö peale Päikesetervituse seeriat.

Nôgel raua toidulisandid leidsin ma vegan festivalilt. Kuna ma ei söö looma- ja linnuliha, siis mulle on need väga vajalikud ja lisaks mulle meeldib see nõgese maitse.

SEIK Tegude Kalendriga tutvusin ma juba vana-aasta lõpus, aga siis just seina kalendrina. Peale mõnda kuud tundsin, et tegelikult tahaksin ikkagi seda mõnusat vanamoodsat pabermärkmikku, et saaks vabas vormis oma mõtteid jäädvustada. Riitsinuse õli kasutasin kunagi noorena, kui rumala peaga oma kulmud triibuks kitkusin ja siis kosmeetik soovitas just riitsinuse õli apteegist osta ja kulmudele määrida. Nüüd kui avastasin, et Jovely on tulnud sellise tootega välja, siis kohe tahtsin katsetada, et ka ripsmeid tugevdada.

Muidugi, Roostraw joogikõrred kuluvad mulle ära alati, kuna juba pikalt tegelen plastiku kasutamise vähendamisega.

Kellele Bliss Me Box kevad Sinu meelest loodud on ehk kes saaks sellest kõige enam kasu ja rõõmu tunda?

Oh, kindlasti joogatajad! Aga usun, et ka need, kes on võib-olla siiani vaid „flirtinud“ ideega oma elu tervislikumaks ja loodussõbralikumaks muuta. Bliss Me Box pakub kindlasti tuge ja inspiratsiooni.

Soovin Sind tänada oma koostöö ja panuse eest kevad hooaja Bliss Me Boxi. Samuti, et jagad oma soovitusi ning oled just selline nagu sa oled – kaunis hing! 

Aitäh!

Kui ka Sina soovid endale kevadist Bliss Me Boxi, siis ära unusta kasutada sooduskoodi MARILYN10, mis annab 10% soodustust!