Head SoovitusedSuvi 2019

Milline on moodne taaskasutus?

By 09/07/2019 No Comments

Aina enam hakkab moodi tulema taaskasutatud materjalist tehtud riided ja erinevad tooted. Mul on hea meel, et Eesti rahvas mõtleb aktiivselt kaasa, kuidas vähendada plastikut oma igapäevases tarbimises. 

Kui oled Bliss Me Boxi tegemisi pikemalt jälginud, siis tead, et ka minu suur eesmärk on tuua Sinuni iga hooaeg vähemalt üks igapäevane taaskasutatav ese ning inspireerida Sind neid kasutama.

Sügis-Talv 2018 Boxis leidid KeepCupi, mis vähendaks oluliselt ühekordsete kohvitopside kasutamist. Kas teadsid, et need ei ole tegelikult lagunevad paberist topsid, vaid väga keskkonda reostavad ühekordsed nõud? Loe lähemalt kohvitopsidest siit.

Kevad Boxist leidsid taaskasutatavad Saaremaa rookõrred RooStraw’lt. Ühekordne plastikkõrs tundub pealtnäha süütu pisike jupp plastikute, kuid just need satuvad meie mere ja ookeani vetesse ning põhjustavad mitmete vee-elanike surma. Loe lähemalt rookõrte juttu siit.

Alusta väikeste sammudega, sest pisikesed heateod teevad suuri muutusi

Kindlasti oled juba kuulnud, et toimunud on juba kilekottide maksustamine ning 2021. aastal keelustatakse kõik ühekordselt kasutatavad plastik nõud. Suvehooaja Bliss Me Boxist leiad seekord riidest koti, et suvi ja ka muud hooajad mööduksid edaspidi kilekotivabalt. See riidest kott trükiga „Jess! Ma ei unustanudki oma riidest kotti!“ on humoorikas ning kindlasti õpetlik märkus kõikidele teistele, kes kilekotiga poest väljuvad.

Riidest koti õmblemine, ei ole suur vaev ehk proovi teha endale täiesti omanäoline kott.

Kas teadsid, et…

  • Ülemaailmselt tarbitakse aastas umbes 4,000,000,000,000 (4 trilljonit) kilekotti.
  • Plastiline reostus ookeanis on mõjutanud vähemalt 267 erinevat loomaliiki.
  • 80% ookeanis ujuvatest kilekottidest pärinevad avatud prügimäedelt, mitte laevadelt.
  • Pea 90% kõigist jäätmetest, mis ujuvad ookeanis koosneb plastikust.
  • Iga aasta sureb umbes 100 000 meres elavaid loomi plastikreostuse tõttu.
  • Kilekott laguneb looduses 500 (või rohkem) aastat. Kahjuks ei lagune kott täielikult, vaid muutub toksiine väljutavateks keskkonda saastavateks mikroplastikuteks.
Kuidas olla kilekotivaba
Loodan, et Bliss Me Boxi riidest kott saab olema Sinu parim sõber!

 

Bliss Me Boxi riidest kott tuleb Sinuga kaasa kõikidele poes- ja turul käikudele, piknikule, reisib kaasas autos ja peidab end käekotis, nii igaks juhuks, kui suvel rännates, midagi osta või kaasa vaja võtta. Elame kõik kilekotivaba elu! 

 

Rohkem infot EL-i plastiku vastase seaduse kohta saad lugeda siit.