Kohviarmastajad ilmselt, ei soovi enda aega selle teemaga raisata, kuid kofeiini tundlikud on ilmselt huvitatud alternatiividest, mis annaks hommikul sama hea „energialaksu“ nagu kohv.

Debatti, kas kohv on tervisele hea või halb võib lõputult pidada. Mina usun mõõdukasse tarbimisse. Ühe või kahe kohvitassi pärast päevas, ei ole vaja ilmselt muretseda, kuid 5 kuni 10 ei tundu küll väga mõistlik.

Mitte miski ei asenda kohvi maitset ja sellist tummisust, mida kohvijook pakub, kuid kindlasti leidub alternatiive, mis meeli turgutab nagu seda teeb kofeiin.

Isiklikult olen lapsest saati olnud kimpus kõhukinnisusega. Üks muudatus minu hommikurutiinis on seda probleemi oluliselt leevendanud. Nimelt vahetasin hommikukohvi joomise tee vastu. See oli soovitus apteekrilt ja sellel oli väga loogiline põhjus. Kohv dehüdreerib organismi, sest paneb seedimise kiiremini tööle. Öösel on organism niigi viimased veevarud kasutanud ning vajaks hommikul pigem rohkem vedelikku. Nii alustangi iga hommikut suure klaasi sidruniveega ja sellele järgneb parem energiatee.

Bliss Me Boxi oleme lisanud ka teile proovimiseks Eesti Energia Talu Energiatee ÖKO. Energiatalu teed on valminud Eesti rahva-meditsiini tarkusi kasutades ja koostöös Tartu Ülikooli Farmaatsia Instituudi teadlastega.

Energiatee koostis on spetsiaalselt mõeldud Sinu ergutamiseks ja sobib hästi just hommiku-äratajaks. Samuti, talvisel ja pimedal ajal, mil energiavarud kipuvad juba poole päeva peal otsa lõppema.

Kibuvitsamarjad on C-vitamiini allikas, millel on immuunsust tugevdav ning ergutav toime. Pihlakamarjad puhastavad maksa ja alandavad vere kolesteroolisisaldust. Igivana Vahemeremaadest pärit maitse- ja ravimtaim Iisopi on teada-tuntud hommikuergutaja ning omab organismi tugevdavad omadusi. Piparmünt suurendab mõtteerksust ja motivatsiooni.

Soovin Bliss Me Boxi!